Lokal Użytkowy sprzedaż Wilków Wielki
Na sprzedaż zespół pałacowo-parkowy w gminie Niemcza, o powierzchni 2050m2 wraz z przyległą 4-hektarową działką.
Renesansowy dwór z przełomu XVI i XVII w., wzniesiony w miejscu starszej wieży obronnej, wielokrotnie przebudowywany i modernizowany. Budynek murowany z kamienia i cegły, potynkowany, wzniesiony na rzucie prostokąta, trójkondygnacyjny, z zagospodarowanym poddaszem, nakryty dachami dwuspadowymi. Fasada dziesięcioosiowa, o częściowo zmienionym układzie otworów okiennych, zamknięta po bokach dwoma ryzalitami. Elewacje o podziałach ramowych, z pilastrami w wielkim porządku i gzymsami między kondygnacjami. Naroża budynku ozdobione boniowaniem, fragmenty elewacji zachowały dekorację sgraffitową. Dwór wieńczy osiem wydatnych szczytów o bogatej dekoracji. Okna w kamiennych i tynkowych obramowaniach. Zachowany kamienny portal ostrołuczny z XV w., pozostałość po wieży mieszkalnej. Układ wnętrz dwutraktowy z centralnie usytuowaną sienią. W pomieszczeniach przyziemia zachowane sklepienia kolebkowe, krzyżowe i odcinkowe, w salach na wyższych kondygnacjach sufity z fasetą i dekoracją stiukową. Do dworu przylega niewielki park krajobrazowy.
W latach 1640 - 1647 pałac/dwór wraz ze znajdującym się po południowo - wschodniej stronie folwarkiem przechodzą pod zarząd książąt brzeskich. W latach 1674-1685 wilkowskie dobra przeszły w ręce Heinricha von Zierotin. W latach 1696 - 1694 majątek z braku spadkobierców ponownie przechodzi pod zarząd książęcy. W wieku XVIII Wilków często zmienia swoich właścicieli (Edward von Golloway, rodzina von Gallard, Franz Weighard von Hoffmann, rodzina von Tschirsky). W tym samym wieku pałac/dwór zostaje częściowo przebudowany w stylu barokowym. W 1751 r. Karl Friedrich Pfeil z Przeczyna kupuje Wilków. W 1842 r. Juliusz von Koschembar zostaje właścicielem dworu. W latach 1853 - 1927 obiek pozostaje w rękach rodziny von Chappuis, dokonano wtedy ostatniej przebudowy dworu. Przed rozpoczęciem II wojny światowej właścicielem dworu/pałacu był Will Rodatz. Po wojnie w budynku pałacu/dworu mieścił się Ośrodek Hodowli Zarodowej
-UCZESTNICTWO W NEGOCJACJACH WARUNKÓW TRANSAKCJI
-PRZYGOTOWANIE NIEZBĘDNYCH UMÓW ZWIĄZANYCH ZE SPRZEDAŻĄ NIERUCHOMOŚCI
-OBSŁUGA FORMALNOPRAWNA TRANSAKCJI
-EFEKTYWNA ORAZ BEZPŁATNA POMOC W UZYSKANIU KREDYTU
Zapraszam na prezentację.
Pośrednik w obrocie nieruchomościami, oddział w Lesznie ul Słowiańska 53
Paweł Czerniawski,tel.723 820 102.
Informacje dotyczące nieruchomości zostały sporządzone na podstawie oświadczeń i nie są ofertą w rozumieniu art. 66 p.1 Kodeksu Cywilnego. Mają charakter wyłącznie informacyjny i mogą podlegać aktualizacji. Zalecamy ich osobistą weryfikację.